ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Czas Wielkiego Postu

 

   Czas Wielkiego Postu dla każdego chrześcijanina to okres nawrócenia i zbliżenia do Boga. W tym samym duchu przebiegły kleryckie rekolekcje które odbyły się w dniach 23-27 lutego. Czas ćwiczeń duchowych poprowadził dla alumnów ks. bp. Adam Wodarczyk, biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej i moderator generalny Ruchu Światło-Życie. Ksiądz Biskup w głoszonych konferencjach dzielił się swą wiarą oraz doświadczeniami duszpasterskimi.

    W czasie tych paru dni zmagań ducha, adepci do kapłaństwa umacniali swą więź z Bogiem, na nowo poznawali Jezusa jako jedynego Zbawiciela świata oraz rozniecali w sobie ducha ewangelizacji. Uczestnicy rekolekcji wykorzystali ten czas na wewnętrzne nawrócenie oraz przygotowanie do Świąt Wielkanocnych.     


 

2015-02-05

Rozesłanie diakonów

Czas kończącej się sesji zimowej dla diakonów oznacza także czas rozpoczęcia praktyki duszpasterskiej na parafiach, do których skierował ich Ks. Bp Ordynariusz.

2015-01-29

Ku czci św. Tomasza z Akwinu

W atmosferze zdawanych egzaminów, gdy klerycy starają się jak najlepiej przedstawić stan swej wiedzy, odbyła się w seminarium akademia ku czci św. Tomasza z Akwinu. 28 stycznia, kiedy w liturgii wspominamy Doktora Anielskiego, alumni wraz ze swymi wychowawcami i profesorami oraz z księżmi posługującymi w Kurii i pracującymi w rożnych parafiach zgromadzili się na  Eucharystii.

2015-01-23

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Kościół Katolicki przeżywa w dniach 18-25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji 22 stycznia, w naszym seminaryjnym kościele odbyły się Nieszpory, podczas których modlono się o jedność między wyznawcami Chrystusa. We wspólnej modlitwie uczestniczyli Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz, Ks. Bp Edward Frankowski, Księża posługujący w Kurii i w dekanacie sandomierskim oraz Ks. Marcin Chyl, proboszcz parafii prawosławnej p.w. Świętych Cyryla i Metodego w Sandomierzu. W tej ekumenicznej modlitwie wzięli udział także alumni, siostry zakonne oraz mieszkańcy Królewskiego Miasta.


2015-01-21

Imieniny ojca Mariusza

19 stycznia wspólnota seminaryjna uczciła osobę ojca Mariusza Piotrowskiego. Ojciec duchowny obchodził tego dnia swoje imieniny. Alumni razem z Księżmi wychowawcami otoczyli Solenizanta duchową opieką przez przeżywaną razem Eucharystię.

2014-12-22

Seminaryjna Wigilia

Pięknym zwyczajem seminaryjnym jest wspólne przeżywanie wigilii. Modlitwą Nieszporów, którym przewodził Ks. Rektor Jan Biedroń, wspólnota rozpoczęła wigilijne oczekiwanie.

2014-12-07

Na skrzyżowaniu powołań

Grupa ponad 25 młodych osób przyjechała do naszego Seminarium aby w dniach 5-7 grudnia rozpoznawać swoje powołanie życiowe. Rekolekcje dla młodzieży poprowadził ks. Stanisław Gurba.       


« 1
...
19 20 21 22
© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net