ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Rekolekcje przed święceniami kapłańskimi

  Od 13 czerwca trwają rekolekcje dla Diakonów Diecezji Sandomierskiej przed święceniami Kapłańskimi, które potrwają do 18 czerwca na Świętym Krzyżu.

  Rekolekcje poprowadzi ojciec duchowny ks. dr Dariusz Sidor.

  Ks. Diakoni proszą na czas rekolekcji przed święceniami o modlitwę w ich intencji!

 

VI Rajd Papieski

13 czerwca 2015 po raz kolejny z naszego miasta wyruszy VI Sandomierski Rajd Papieski. Rajd rozpocznie się na rynku miasta Sandomierza, o godzinie 9, a zakończy się o godzinie 13 u stóp Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach. 

Boże Ciało

W uroczystość Bożego Ciała Pan Jezus wyszedł na spotkanie wszystkim ludziom. Obchody tego wyjątkowego święta rozpoczęła wspólna modlitwa w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża. 
W Eucharystii, celebrowanej pod przewodnictwem Ks. Bpa Krzysztofa Nitkiewicza, uczestniczyli kapłani z dekanatu sandomierskiego, alumni, siostry zakonne i mieszkańcy Królewskiego Miasta. Słowo do zgromadzonych wiernych wygłosił ks. Michał Grochowina.


Marsz za życiem

W niedzielne popołudnie, 31 maja, Sandomierzanie wyszli na ulice. Tego dnia w Królewskim Mieście, podobnie jak w wielu innych, odbył się Marsz dla życia i rodziny. Manifest obrońców życia rozpoczęła Msza Święta w kościele św. Józefa, której przewodniczył ks. Wiesław Surma, diecezjalny duszpasterz rodzin. 

Dzień dziecka

1 czerwca jest szczególnym dniem dla wszystkich dzieci, gdyż w tym dniu przypada ich wielkie święto – Dzień Dziecka. Wspólnota klerycka, pamiętając o tym dniu, postanowiła zrobić drobną niespodziankę dla dzieci z Naszego Domu Dzieciątka Jezus w Rudniku nad Sanem. 

25 lat kapłaństwa

Osiemnastu księży z wielką radością powróciło do Seminarium Sandomierskiego aby tutaj świętować 25 lat swej kapłańskiej posługi. Jubilaci odprawili Mszę Świętą dziękczynną w kaplicy. Modlitwie przewodniczył Ks. Kazimierz Skawiński, profesor seminaryjny i rektor z czasów formacji srebrnych jubilatów. Z naszymi gośćmi modlili się też inni  ich formatorzy: ks. Marek Kozera i Ks. Wiesław Wilk.

W czasie Eucharystii słowo Boże skierował do księży ks. Skawiński. Po liturgii jubilaci mieli okazje do wspólnych wspomnień i przeżywania razem radości przy stole chleba.

Miesiąc Maj !

   Rozpoczął się maj. W tym miesiącu jako cała wspólnota seminaryjna codziennie  gromadzimy się w naszym kościele seminaryjnym o godzinie o  18 by uczestniczyć w nabożeństwach ku czci Najświętszej Maryi Panny.  Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odśpiewujemy wspólnie litanię do Matki Bożej. 

Panem Jezus !

  Tak przysięgam, tak ślubuję, tak przyrzekam. Tak mi dopomóż Bóg i ta święta Ewangelia, którą moimi rękami dotykam.  Te słowa wypowiedziało 6 naszych najstarszych braci w obecności księdza Rektora i całej wspólnoty w piątkowy wieczór -  wyznając w ten sposób, że Pan Jezus jest w ich życiu najważniejszy i jemu chcą poświęcić wszystko co mają, poświęcić się dla drugiego człowieka.
 
Diakonat

Już niedługo, bo 9 maja nasi koledzy z roku V otrzymają świecenia diakonatu. Ta piękna uroczystość odbędzie się w Modliborzycach, a święceń szóstce kleryków udzieli ks. bp Edward Frankowski. Przez to wydarzenie zostaną oni włączeni w stan duchowny, dlatego już teraz prosimy o modlitwę w ich intencji.

Symbole ŚDM w WSD

  W pierwszym dniu maja do naszej wspólnoty przybyły symbole Światowych Dni Młodzieży. Klerycy razem z Księżmi Wychowawcami i Profesorami a także z siostrami zakonnymi i sympatykami naszej świątyni oczekiwali popołudniu na przybycie Krzyża i ikony Salus Populi Romani. W uroczystej procesji zostały one wprowadzone do kościoła seminaryjnego, po czym Ksiądz Rektor Jan Biedroń dokonał zawierzenia całej naszej wspólnoty Panu Jezusowi i Matce Bożej. W tak szczególnej atmosferze zawierzenia odbyło się nabożeństwo majowe. 

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net