ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Sandomierski Dzień Wspólnoty

           W sobotę 22 lipca br. w Sandomierzu odbył się Sandomierski Dzień Wspólnoty ŚDM. O godzinie 11 zostały powitane i przedstawione grupy pielgrzymów natomiast o godzinie 14 rozpoczęła się Msza święta z udziałem biskupów z naszej diecezji, a także z zagranicy. Następnie wszyscy młodzi przenieśli się na Sandomierski Rynek na koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia. Wieczorem młodzież zgromadziła się na błoniach Sandomierskich, gdzie odbył się wieczór uwielbienia.
             Na Sandomierski Dzień Wspólnoty przybyło wielu pielgrzymów z zagranicy m.in z Francji, Włoch, Hiszpanii i z Ukrainy. Wspólna zabawa i modlitwa pomogła nam lepiej przygotować się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Dziękujemy i do zobaczenia w Krakowie !
 

Różaniec

Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo różańcowe.
Codziennie o godz. 18.00
w Kościele seminaryjnym.
 
Serdecznie zapraszamy.
 
 

Egzamin wstępny

       11 lipca odbył się egzamin wstępny dla kandydatów, którzy pragną wstąpić do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu i wejść na drogę przygotowującą do przyjęcia sakramentu święceń kapłańskich.
   Do egzaminu przystąpiło 8 kandydatów, którzy musieli wykazać się wiedzą z zakresu teologii dogmatycznej, teologii moralnej oraz historii Kościoła. 
 
 
   Po rozpatrzeniu podań o przyjęcie oraz uwzględnieniu wyników egzaminu na pierwszy rok studiów w roku akademickim 2016/2017 zostali przyjęci:
 
                1.
  Dąchór Patryk Albert z par. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Połańcu
                2.
  Kania Paweł z par. Wniebowzięcia NMP w Ćmielowie
                3.
  Kida Paweł z par. Matki Bożej Częstochowskiej w Majdanie Łętowskim
                4.
  Klusek Paweł Tomasz z par. NMP Saletyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim
                5.
  Kobylarz Mateusz Andrzej z par. Matki Bożej Królowej Polski w Nowosielcu
                6.
  Surowiec Damian Krzysztof z par. św. Jana Chrzciciela w Baranowie Sandomierskim
                7.
  Trybulski Adrian Daniel z par. św. Stanisława Biskupa w Racławicach.
 
 Prosimy o modlitwę w ich intencji.
 
 
Druga tura egzaminów wstępnych odbędzie się 15 września o godz. 9.00.
 

                  

Rekolekcje kapłańskie

    W naszym Seminarium odbywają się doroczne rekolekcje kapłańskie.
   Pierwsza tura rekolekcji odbyła się w dniach od 4 do 6 lipca, natomiast druga tura rozpocznie się w dniu 11 lipca i zakończy się 13 lipca. 
   Rekolekcje prowadzi ks. Jarosław Majka - egzorcysta oraz proboszcz parafii w Świętej Katarzynie w diecezji kieleckiej. 
  Wszystkim księżom przeżywającym rekolekcje życzymy obfitych łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień kapłańskiego życia. 

Zakończenie roku - wakacje

    Dobiegł końca rok akademicki 2015/2016. Tradycją naszego Seminarium jest doroczna pielgrzymka kończąca cały rok wytężonej pracy duchowej i intelektualnej. W tym roku nasza wspólnota wraz z przełożonymi udała się do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin w Ożarowie, aby podziękować za mijający rok i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji.
    Podczas Eucharystii prosiliśmy również o godne i owocne przeżycie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, podczas których będziemy modlić się wraz z młodzieżą z całego świata i Papieżem Franciszkiem. 
       Koniec roku akademickiego to początek wakacji, a więc czas odpoczynku i nabrania sił do kolejnego roku formacji. Jest to też czas pracy w parafiach, a także na wakacyjnych oazach i pielgrzymkach, dlatego zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tych wydarzeniach, a szczególnie w ŚDM.
    Jesteśmy pełni nadziei, że zbliżający się czas wakacji przyniesie nam wiele nowych doświadczeń i umiejętności przydatnych w późniejszej pracy duszpasterskiej. Jednocześnie dziękujemy wszystkim dobroczyńcom za okazane Seminarium wsparcie materialne i duchowe. 

Twitter

Drodzy przyjaciele !
 
Od dziś jesteśmy dostępni na portalu Twitter :)
NICK: @WSDSANDOMIERZ
Nasze konto dostępne pod tym KLIKNIJ.
Dołącz do NAS !!!

 

Msza św. prymicyjna w Kościele seminaryjnym

    W poniedziałek, 20 czerwca o godz. 17.00 odbyła się Msza święta prymicyjna pod przewodnictwem jednego z księży Neoprezbiterów księdza Łukasza Kołodzieja natomiast homilię wygłosił ksiądz profesor Adam Kończak.
     Ksiądz Rektor życzył Neoprezbiterom, aby z żywą wiarą podjęli służbę Panu. By zawsze pozostawali prorokami otwartych drzwi do Chrystusa.
    Na koniec Mszy świętej księża Neoprezbiterzy udzielili błogosławieństwa prymicyjnego księżą profesorom, diakonom, klerykom oraz wszystkim obecnym na tej uroczystej Mszy świętej. 

Święcenia prezbiteratu

  W XII Niedziele zwykłą w naszej Sandomierskiej katedrze odbyły się święcenia kapłańskie.
    Do święceń kapłańskich nasi bracia przygotowywali się przez 6 lat - poprzez formację duchową, ludzką oraz intelektualną. Święcenia, których udzielił Bp Krzysztof Nitkiewicz przyjęło 6 diakonów.
    Nowo wyświęconym kapłanom życzymy jako wspólnota seminaryjna wielu łask Bożych na każdy dzień kapłańskiego życia.
 
W kapłaństwie wszystko jest istotne, każdy dzień jest najważniejszy, każdy człowiek jest naszym wiernym, któremu należy okazać pasterską miłość. (Bp Krzysztof Nitkiewicz)
 
NEOPREZBITERZY 2016
 
1. Kałuża Krystian św. Mikołaja w Szewnej
2. Kołodziej Łukasz Narodzenia NMP w Jeżowem
3. Sajdak Daniel
św. Stanisława w Modliborzycach
4. Wasil Mariusz MB Królowej Polski w Andrzejowie
5. Wilk Piotr św. Bartłomieja w Majdanie Królewskim
6. Żelazko Dominik
MB Różańcowej w Stalowej Woli

 

    Dnia 6 czerwca br. w naszej kaplicy seminaryjnej była celebrowana Msza święta dziękczynna za rok kapłaństwa. Sprawowali ją Neoprezbiterzy: Ks. Piotr Grabowski, Ks. Maciej Kołodziejski, Ks. Damian Zieliński wraz z ojcami duchownymi. Na wstępie ksiądz rektor powiedział, że Msza święta jest wielkim dziękczynieniem. Dla księży Neoprezbiterów  był też to wspaniały moment, aby wraz z całą wspólnotą seminaryjną dziękować Bogu za dar kapłaństwa. W homilii Ks. Damian Zieliński mówił o tym, że należy się dzielić tym co mamy , a więc przede wszystkim miłością do drugiego człowieka. Neoprezbiterzy byli szczęśliwi, że mogli wrócić w mury naszej Alma Mater i dzielić się doświadczeniem z pracy duszpasterskiej. 

    Po Mszy świętej odbyła się wspólna kolacja na naszym refektarzu podczas, której nie zabrakło dobrej atmosfery i opowiadań z życia młodych kapłanów. 

    Obejmujemy naszych Neoprezbiterów gorącą modlitwą i życzymy im wielu sukcesów w dalszej pracy duszpasterskiej.

« 1
...
19 20 21 22 23 24 25
...
31 »
© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net