ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

III Niedziela Wielkanocna, B – 14 kwietnia 2024 r.

 

1.     Dziś 14 kwietnia przypada także Święto Chrztu Polski.

2.    Dziś przypada także Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, który rozpoczyna jednocześnie XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny przeżywany pod hasłem: Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele. Niech w tym czasie w sposób szczególny towarzyszy nam lektura Pisma Świętego.

3.    W związku z Ogólnopolskim Tygodniem Biblijnym zapraszamy w najbliższy wtorek 16 kwietnia o godz. 18.45, na kolejne spotkanie Akademii Biblijnej w Sandomierzu, które poprowadzi ks. Paweł Lasek. Tematem tego spotkania będzie: „Mesjasz – zapowiadany przez proroków i oczekiwany przez Żydów”. W spotkaniu będzie można uczestniczyć także internetowo za pośrednictwem Facebooka.

4.    W Tygodniu Biblijnym w dniach 19-20 kwietnia (piątek-sobota) odbędzie się także biblijny weekendowy dzień skupienia dla młodzieży męskiej. Zgłoszenia można dokonać za pośrednictwem naszej strony internetowej.

5.    Zgodnie z prośbą Przewodniczącego KEP pamiętajmy dziś w modlitwie w intencji dzieci poczętych a jeszcze nienarodzonych.  

6.    27 i 29 kwietnia zapraszamy do Katolickiego Domu Kultury Św. Józefa na dwie znakomite polskie komedie – „Powrót Posła” oraz „Zemstę”. Sztuki te będą wystawiane przez aktorów Teatru Klasyki Polskiej, którego celem jest szerzenie polskiej tradycji i kultury. Szczegóły na plakacie.

7.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8.    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Przybyłym Gościom życzymy miłego pobytu w naszym mieście.

9.    Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium:

Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

 

 

 

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net