ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

III Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia 2018 r.

 

1.        Z racji kończącego się Tygodnia Miłosierdzia po Mszy Świętej będzie zbiórka do puszek na Caritas.

2.       Dzisiaj przeżywamy II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego oraz rozpoczynamy X Tydzień Biblijny, który ma nas jeszcze bardziej uwrażliwić na czytanie Pisma Świętego i uważne słuchanie Słowa Bożego.

3.       W środę alumni wraz z przełożonymi udają się na V Ogólnopolską Pielgrzymkę Wyższych Seminariów Duchownych na Jasną Górę.

4.       Przeżywając Jubileusz 200. lecia Diecezji Sandomierskiej zapraszamy na sympozjum pt. Świeccy Kościoła Sandomierskiego, które odbędzie się w sobotę 21 kwietnia. O godz. 10.00 Msza św. w Bazylice Katedralnej, a o godz. 11.00 Konferencja w Domu Katolickim.

5.       W przyszłą niedzielę – Niedziela Dobrego Pasterza i początek Tygodnia modlitw o powołania do służby w Kościele. W tym dniu udamy się do parafii dekanatów: Zaklików i Modliborzyce na tzw. wyjazd powołaniowy.

6.       Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

7.       Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.


© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net