ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 r.

 

1.        Radość wielkanocna, którą przeżywamy, będzie trwała przez pięćdziesiąt dni – do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Paschy.

2.       W imieniu całej wspólnoty naszego sandomierskiego Seminarium Duchownego składamy najserdeczniejsze życzenia jak najlepszych duchowych owoców płynących ze Zmartwychwstania Chrystusa. Niech wasze serca napełni ciepły blask Bożej chwały. Niech perspektywa zwycięstwa nad śmiercią Miłości i Prawdy przemienia Wszą codzienność. Korzystając ze świątecznej okazji, pragniemy także podziękować za wszelką pomoc i życzliwość. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu. Zebrano 601,50 zł. Bóg zapłać. Przybyłym Gościom życzymy miłego pobytu w naszym mieście.

3.       Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte będą sprawowane w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Ofiary składane na tacę w dniu jutrzejszym przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski, którego filią jest nasze seminarium.

4.       W piątek, z racji oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.       W naszym Seminarium trwa świąteczna przerwa od wykładów. Od wtorku do soboty Msza święta w naszym kościele tylko o godz. 7.00.

6.       W przyszłą niedzielę uroczystość Miłosierdzia Bożego.

7.       Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

8.       Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net