ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

XII Niedziela zwykła, rok C – 23 czerwca 2019 r.

 

1.         Dzisiaj Księża Neoprezbiterzy przeżywają prymicje w swoich rodzinnych parafach. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

2.        Wczoraj nasi alumni zakończyli kolejny rok wykładów i rozpoczęli wakacje. Od jutra do końca września Msze Święte w naszym kościele w dni powszednie o godz. 7.00, a w niedziele o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Możliwość spowiedzi tylko przed Mszą Świętą.

3.        Jutro uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła – taca w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

4.        Jutro w naszym seminarium rozpoczynają się rekolekcje kapłańskie, które potrwają do środy.

5.        Trwa rekrutacja na nowy rok akademicki do naszego Seminarium Duchownego. Wszelkie potrzebne informacje uzyskać można osobiście w seminarium, a także telefonicznie lub drogą mailową.

6.        Kościół św. Michała Archanioła otwarty jest dla zwiedzających soboty w godz.: 9.00-12.00 i 14.00-17.00 oraz w niedziele w godz. 14.00-17.00.

7.        Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

8.       Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Przybyłym Gościom życzymy miłego pobytu w naszym mieście. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom dziękujemy serdecznie za duchowe i materialne wspieranie Seminarium oraz kościoła seminaryjnego.

9.        Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

10.    W obliczu eskalacji nienawiści do Kościoła katolickiego ze strony niektórych środowisk i mediów, jako przebłaganie za bluźniercze akty wymierzone w Eucharystię i  najświętsze symbole naszej wiary, do których doszło ostatnio w Polsce  odmówmy jeden dziesiątek „Koronki do Bożego Miłosierdzia” oraz odśpiewamy suplikację „Święty Boże, Święty Mocny”.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net