ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

Zesłanie Ducha Świętego, Rok A – 28 maja 2023 r.

 

1. Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele św. Marcina Biskupa w Kopkach bp Ordynariusz udzieli święceń diakonatu trzem alumnom roku V. Polecamy ich w naszych modlitwach.

2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła; w środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w tym dniu polecamy naszym modlitwom wszystkich kapłanów i modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek wspomnienie bł. męczenników Sadoka i Towarzyszy, w sobotę świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zakończenie okresu Komunii św. wielkanocnej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek w naszym kościele modlitwa w intencji powołań o godz. 20.30 zakończona Apelem Jasnogórskim. W sobotę o godz. 17.15 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny, a po niej modlitwy przed koronowanym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem.

5. W czwartek nasza wspólnota seminaryjna udaje się na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Wyższych Seminariów Duchownych na Jasną Górę.

6. W sobotę 17 czerwca o godz. 15.00 na zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbędzie się wręczenie Nagrody Diecezjalnej Arbor Bona oraz koncert Krzysztofa Antkowiaka. Wstęp jest bezpłatny.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

8. Ofiarodawcom i Dobroczyńcom dziękujemy za duchowe i materialne wspieranie naszego seminarium oraz kościoła seminaryjnego. Za tydzień Dzień Dziękczynienia – zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.

9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Przybyłym Gościom życzymy miłego pobytu w naszym mieście.

 

Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium:

Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net