ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

X Niedziela zwykła, rok B – 10 czerwca 2018 r.

1.          Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się dzisiaj o godz. 15.00 Mszą Świętą w kościele św. Józefa. Po Mszy Świętej przejście na kompleks rekreacyjny przy ul. Żółkiewskiego. Marsz zakończy się piknikiem rodzinno-charytatywnym. Zapraszamy.

2.        Jutro wspomnienie św. Barnaby – Apostoła. We wtorek rocznica spotkania ze św. Janem Pawłem II w Sandomierzu. Msza Święta w Bazylice katedralnej o godz. 17.30, a następnie przejście na Plac Papieski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W środę wspomnienie św. Antoniego z Padwy – kapłana i doktora Kościoła. W tym dniu przypada rocznica nominacji Księdza Krzysztofa Nitkiewicza na Biskupa Sandomierskiego. Módlmy się w intencji naszego Pasterza. W czwartek wspomnienie bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika.

3.        Diakoni VI roku przeżywają rekolekcje przed święceniami kapłańskimi. Polecamy ich wraz z Ojcem Duchownym Rafałem modlitwom.

4.        Po Mszy Świętej zbiórka do puszek na misje.

5.        Zapraszamy na premierę „Oratorium o Męczennikach Sandomierskich”, które odbędzie się w zamku Krzyżtopór w Ujeździe 30 czerwca o godz. 18.00.

6.        Trwa rekrutacja na nowy rok akademicki do naszego Seminarium Duchownego. Alumni naszego seminarium są jednocześnie studentami Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wszystkich rozeznających głos Chrystusowego wezwania do posługi kapłańskiej zapraszamy do Rektoratu. Wszelkie potrzebne informacje uzyskać można osobiście w seminarium, a także telefonicznie lub drogą mailową.

7.        Diecezjalne Studium Organistowskie przy Instytucie Teologicznym w Sandomierzu ogłasza nabór na nowy rok akademicki 2018/2019. Zajęcia Studium Organistowskiego odbywają się w soboty. Zachęcamy muzycznie uzdolnioną młodzież do podjęcia nauki w Studium Organistowskim.

8.       Kościół św. Michała Archanioła otwarty jest dla zwiedzających soboty w godz.: 9.00-12.00 i 14.00-17.00 oraz w niedziele w godz. 14.00-17.00.

9.        Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

10.    Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Przybyłym Gościom życzymy miłego pobytu w naszym mieście. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom dziękujemy serdecznie za duchowe i materialne wspieranie Seminarium oraz kościoła seminaryjnego.

11.     Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net