ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

XXV Niedziela zwykła, rok A – 24 września 2022 r.

 

1.  W środę (27 września) wspomnienie św. Wincentego à Paulo – kapłana; w czwartek (28 września) św. Wacława –męczennika; w sobotę (30 września) św. Hieronima – kapłana i doktora Kościoła.

2. W piątek 29 września w naszym kościele seminaryjnym obchodzimy uroczystość odpustową – świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 11.oo. Od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na uroczyste Nieszpory o godz. 17.30. Zakończenie adoracji, jak codziennie o godz. 21.00

3. Październik to miesiąc poświęcony Matce Bożej. Niestety, wielu z nas z powodu pracy nie może uczestniczyć w popołudniowych nabożeństwach różańcowych. Wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich tych, którzy chcieliby oddać cześć Matce Najświętszej zapraszamy mieszkańców naszego miasta i okolic do naszego kościoła na „Różaniec dla zabieganych”. Naszą modlitwę rozpoczynać będziemy każdego dnia o godz. 20.15. Chcemy razem z Wami zawierzać Maryi sprawy Kościoła, a w sposób szczególny pragniemy żarliwie prosić o nowe powołania kapłańskie do naszej diecezji.

4. Dzisiaj obchodzimy światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu różnych przeciwności musieli opuścić swoją ojczyznę.

5. We wtorek powrócą z wakacji nasi seminarzyści. Polecajmy ich w modlitwach. W czwartek 28 września cała nasza wspólnota seminaryjna będzie pielgrzymowała do sanktuarium w Kałkowie.

6. Msze święte w kościele seminaryjnym w dni powszednie (także w roku akademickim) sprawowane będą jedynie o godz. 7.00. Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą świętą od godz. 6.40.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej wspólnocie. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na remont katedry w Sandomierzu.

9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

10. Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszej diecezji: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów. 


© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net