ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

                

II Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 25 lutego 2018 r.

 

 

1.        Dzisiaj zbiórka do puszek na kościół w Afryce.

2.       Jubileusz Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów z racji 200-lecia Diecezji Sandomierskiej obchodzić będziemy w dniu 3 marca br. O godz. 10.00 Msza Święta w  Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza, następnie konferencja w Domu Katolickim. Zapraszamy Dyrekcje Szkół, Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów.

3.       W piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00 odbędą się nabożeństwa wielkopostne na wzór nabożeństw pasyjnych, które od V wieku celebrowane są w tym okresie liturgicznym w kościołach stacyjnych Rzymu. Najbliższe nabożeństwo w parafii Chrystusa Króla. Kolejne nabożeństwa będą miały miejsce w następujących kościołach: Nawrócenia św. Pawła (9 marca), Matki Bożej Królowej Polski (16 marca) i św. Józefa (23 marca).

4.       Sandomierska Droga Krzyżowa rozpocznie się w sobotę 24 marca o godz. 15.00 w kościele św. Józefa i zakończy się w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.

5.       W Bazylice katedralnej w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00 odprawiane są Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6.       W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

7.       Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz przekazywane indywidualnie, które są przeznaczane na potrzeby naszego kościoła i Seminarium. Za wszystkich Dobroczyńców modlimy się w każdą środę podczas Mszy świętej sprawowanej w kaplicy seminaryjnej w intencji Ofiarodawców.

8.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

9.       Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

10.   Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net