ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

XXVIII Niedziela zwykła, Rok B – 14 października 2018 r.

 

1.         Dzisiaj uroczystości ku czci bł. Wincentego Kadłubka. Rozpoczęcie w naszym kościele o godz. 10.00 procesją do Bazyliki katedralnej, gdzie o godz. 10.30 będzie sprawowana uroczysta suma.

2.        Jurto wspomnienie św. Teresy z Avila – dziewicy i doktora Kościoła. We wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w środę św. Ignacego Antiocheńskiego – biskupa męczennika. W czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty patrona Służby Zdrowia – pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ratujących życie i opiekujących się chorymi. W sobotę wspomnienie św. Jana Kantego – kapłana.

3.        We wtorek, 16 października, przeżywamy 40. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Uroczysta Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00. O godz. 19.00 koncert zatytułowany Wielka Msza Święta Jana Pawła II. Po zakończonym koncercie procesja przed figurę św. Jana Pawła II na Błoniach Sandomierskich. W tym dniu wyjątkowo nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

4.        W sobotę zapraszamy na sympozjum zatytułowane Wyzwania Duszpasterskie Diecezji Sandomierskiej. O godz. 10.00 Msza Święta w naszym kościele seminaryjnym pod przewodnictwem księdza abpa Wiktora Skworca. O godz. 11.30 referaty w Domu Katolickim: Wyzwania duszpasterskie przed którymi stoi Kościół w Polsce oraz Duszpasterstwo jako odpowiedź Kościoła na zjawisko sekularyzacji. Serdecznie zapraszamy.

5.        Dzisiaj Dzień Papieski – po każdej Mszy Świętej zbierane będą do puszek ofiary, które zostaną przekazane do Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na cele stypendialne.

6.        W przyszłą niedzielę rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Taca zostanie przeznaczona na misje.

7.        W miesiącu październiku zapraszamy na modlitwę różańcową codziennie o godz. 18.00.

8.       Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

9.        Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej wspólnocie.

10.    Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net