ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

XX Niedziela zwykła, rok B – 19 sierpnia 2018 r.

 

1.         Jutro wspomnienie św. Bernarda – opata i doktora Kościoła, we wtorek św. Piusa X – papieża. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. W piątek święto św. Bartłomieja – Apostoła. W przyszłą niedzielę 26 sierpnia przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej i odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.

2.        W ubiegłym roku rozpoczęła działalność Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu. Szkoła kultywuje tradycje Katolickiego Gimnazjum, które od dwudziestu lat cieszy się wysokim poziomem nauczania i sukcesem edukacyjnym swoich wychowanków. W nadchodzącym roku szkolnym zapraszamy dzieci i młodzież do klas IV – VIII. Zapisy w sekretariacie szkoły.

3.        Informujemy wszystkich, którzy mają pragnienie służenia Chrystusowi jako kapłani oraz uzyskali świadectwo maturalne, że do dnia 21 września prowadzona jest rekrutacja na pierwszy rok studiów

4.        Do końca września Msze Święte w naszym kościele w dni powszednie o godz. 7.00. Możliwość spowiedzi tylko przed Mszą Świętą.

5.        Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszemu Seminarium. W miesiącach wakacyjnych kościół św. Michała Archanioła otwarty jest dla zwiedzających w godz.: 9.00-12.00 oraz 14.00-17.00.

6.        Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

7.        Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Przybyłym Gościom życzymy miłego pobytu w naszym mieście.

8.       Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net