ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

 

II Niedziela Adwentu, rok A – 4 grudnia 2022 r.

 

1. W środę wspomnienie św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła.

2. Od jutra do środy o godz. 17.30 w kościele seminaryjnym Triduum przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

3. W czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – patronalne święto naszego Seminarium. Msze Święte w kościele seminaryjnym o godz. 6.30 i 11.00. Na Mszy o godz. 11.00 będziemy gościć przełożonych i kleryków z rzeszowskiego seminarium. Popołudniu o godz. 16.30 spotkanie modlitewne na sandomierskim Rynku przy figurze Matki Bożej, a po nim o godz. 17.00 w kościele seminaryjnym śpiew Akatystu. Serdecznie zapraszamy.

4. W sobotę 10 grudnia o godz. 16.30 zapraszamy na Wieczór Gaudete – program słowno-muzyczny w wykonaniu naszych alumnów i zaproszonych Gości, który będzie miał miejsce w budynku seminarium.

5. W przyszłą niedzielę, w rocznicę śmierci, na Mszy Świętej o godz. 7.30 będziemy modlić się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata, a o godz. 17.30 zapraszamy na uroczyste Nieszpory.

6. Zapraszamy na Roraty, czyli na Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie celebrowaną w dni powszednie o godz. 6.30.

7. Parafia Łoniów organizuje pielgrzymkę śladami św. Pawła i św. Matki Teresy do Grecji i Macedonii w dniach 26 czerwca - 7 lipca 2023 r. Więcej informacji w zakrystii.

8. Dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach zbiórka do puszek.

9. Trwa akcja charytatywna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzoną przez Caritas. Do nabycia są wigilijne świece, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc dla ubogich dzieci.

10. Dobroczyńcom naszego kościoła i Seminarium dziękujemy serdecznie za wsparcie zarówno duchowe jak i materialne.

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium:

Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net