ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

II Niedziela Adwentu, rok B – 10 grudnia 2017 r.

1.        Zapraszamy na Roraty, czyli na Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie celebrowaną w dni powszednie o godz. 6.30.

2.       W środę wspomnienie św. Łucji – dziewicy i męczennicy, w tym dniu będziemy modlić się w intencji Ojczyzny w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża – kapłana i doktora Kościoła.

3.       Sekretariat Biura Postulacji ks. Wincentego Granata informuje, że odbędą się uroczystości związane ze sługą Bożym księdzem Granatem. W związku z tym, serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą, podczas której wspólnie modlić się będziemy o Jego beatyfikację. Msza Święta będzie sprawowana przez bpa Józefa Wróbla z Lublina, w kościele seminaryjnym św. Michała Archanioła dnia 11   grudnia 2017 roku o godz. 17.00.

4.       Rozpoczęliśmy akcję charytatywną Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzoną przez Caritas. Do nabycia są wigilijne świece, z których dochód przeznaczony będzie na wieloraką pomoc dla ubogich dzieci. Po każdej Mszy Świętej świece rozprowadzają alumni.

5.       Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

6.       Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

7.       Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.


© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net