ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

III Niedziela Adwentu, rok C – 16 grudnia 2018 r.

 

1.         Dziś prowadzona jest kwesta na rzecz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Tarnobrzegu, którym opiekują się Siostry Służebniczki. Po Mszy Świętej Siostry w dowód wdzięczności będą częstować pierniczkami upieczonymi w klasztornej kuchni. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej akcji.

2.        Dzisiaj przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu zwaną niedzielą radości – Gaudete. Jest to dzień szczególnej radości w oczekiwaniu na przyjście Pana. O godz. 18.00 w naszym kościele seminaryjnym odbędzie się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Mszy Świętej z udziałem harcerzy przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz.

3.        W sobotę 22 grudnia o godz. 16.00 na placu Caritas Diecezji Sandomierskiej przy Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn na ul. Trześniowskiej odbędzie się inauguracja Żywej Szopki. Po inauguracji odbędzie Wigilia z Bezdomnymi mężczyznami  z udziałem Ks. Bpa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza. Zapraszamy rodziny z małymi dziećmi do odwiedzania Żywej Szopki przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia.

4.        Zapraszamy na Roraty, czyli na Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie celebrowaną w dni powszednie o godz. 6.30.

5.      Trwa akcja charytatywna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzoną przez Caritas. Do nabycia są wigilijne świece, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc dla ubogich dzieci.

6.      Duszpasterstwo dzieci i młodzieży informuje, że trwają zapisy na turnusy formacyjno-edukacyjnych przeznaczonych dla ministrantów, scholanek i uczestników innych grup duszpasterskich tzw. „Ferie z wartościami” w Radomyślu nad Sanem. Szczegóły na plakatach.

7.        Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

8.       Dobroczyńcom naszego kościoła i Seminarium dziękujemy serdecznie za wsparcie. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

9.        Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszego Seminarium: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net