ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Ogłoszenia

 

 

XVI Niedziela Zwykła, B – 21 lipca 2024 r.

 

1.        W liturgii w nadchodzącym tygodniu wspominamy świętych: w poniedziałek (22.07) święto św. Marii Magdaleny; we wtorek (23.07) święto św. Brygidy, patronki Europy;
w środę (24.07) wspomnienie św. Kingi; w czwartek (25.07) święto św. Jakuba Apostoła;
w piątek (26.07) wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej.

2.       W czwartek 25 lipca wspominamy także św. Krzysztofa, który jest patronem naszego Księdza Biskupa Krzysztofa. Polecamy posługę naszego Pasterza dobremu Bogu. Msza Święta w intencji Solenizanta zostanie odprawiona w Bazylice katedralnej o godz. 17.30.

3.       Św. Krzysztof jest także patronem kierowców. Z tej racji w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie uroczyste błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i będziemy modlić się w intencji kierowców, aby owocnie służyli innym i unikali nieszczęśliwych wypadków. Zebrane ofiary zostaną przekazane na pomoc misjonarzom.

4.      Przypominamy, że nasze Seminarium przyjmuje w II turze zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby podjąć formację i studia przygotowujące do kapłaństwa. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

5.       Informujemy, że 4 sierpnia wyruszy 41. Piesza Pielgrzymka Ziemi Sandomierskiej na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału.

6.      Wszystkim Dobroczyńcom dziękujemy za duchowe i materialne wsparcie naszego seminarium oraz kościoła seminaryjnego.

7.       Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8.      Obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Przybyłym Gościom życzymy miłego pobytu w naszym mieście.

9.      Módlmy się w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich do naszej diecezji: Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany przez Ciebie nie został pominięty! Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów. Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wysiłków swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz twojej chwały! Wzbudź na nowo w Kościele swego Ducha, którego wylałeś na Apostołów.

 

 

 

 


© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net