ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Przywitanie symboli ŚDM

W niedzielne popołudnie 19 kwietnia, alumni naszego Seminarium razem z  młodzieżą z całej diecezji witali symbole Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) na Świętym Krzyżu. Klerycy uczestniczyli w procesji, wraz z Księżmi Biskupami i młodzieżą, drogą prowadzącą od Huty Szklanej aż do bazyliki świętokrzyskiej.

Wyjazd Powołaniowy !

Dnia 26 kwietnia bieżącego roku będzie miała miejsce w naszej diecezji niedziela powołaniowa.
  W ramach takiego wyjazdu nasi klerycy udadzą się do wszystkich parafii dekanatu Ostrowiec Świętokrzyski i Szewna:

Dzień skupienia księży proboszczów

13 kwietnia do wspólnoty seminaryjnej, w ramach spotkania formacyjnego, przybyli nasi Księża Proboszczowie. Adoracja Najświętszego Sakramentu, poprowadzona przez ojca duchownego Dariusza Sidora, stanowiła pierwszy punkt programu. Następnie nasi duszpasterze przeszli na swoje spotkanie do jednej z auli wykładowych. Ksiądz Rektor przewodniczył tym obradom, w czasie których zachęcał kapłanów do współpracy z przełożonymi Seminarium w kwestii formacji kleryków. Po formalnej części spotkania, alumni mogli spotkać się z duszpasterzami przy filiżance kawy w swoich pokojach.


Powrót z ferii świątecznych

W niedzielę 12 kwietnia nasi bracia klerycy powrócili do Seminarium z ferii świątecznych, które przeżywali ze swoimi bliskimi w domach rodzinnych (oraz z niedzieli powołaniowej). Nasze ferie świąteczne trwały ponad tydzień czasu od Wielkiej Soboty do Drugiej Niedzieli Wielkanocnej czyli Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
Już od poniedziałku wznowione zostały zajęcia. Niech okres wielkanocny, który ciągle trwa będzie dla nas wszystkich czasem doświadczania radości i mocy Zmartwychwstałego Pana.
 

Wyjazd powołaniowy !

Dnia 12 kwietnia bieżącego roku będzie miała miejsce w naszej diecezji niedziela powołaniowa.
  W ramach takiego wyjazdu nasi klerycy udadzą się do wszystkich parafii dekanatu Janów Lubelski:
1.Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Andrzejowie – Andrzejów       9. Parafia św. Maksymiliana Kolbego - Krzemień
2.Parafia św. Anny – Branew                                                                 10.Parafia św. Wojciecha - Momoty Górne
3.Parafia św. Jacka – Chrzanów                                                            11.Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego - Wólka Ratajska
4.Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej – Dzwola
5.Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus – Godziszów
6.Parafia św. Jadwigi Królowej – Janów Lubelski
7.Parafia św. Jana Chrzciciela – Janów Lubelski
8.Parafia św. Józefa Robotnika – Kocudza
Po każdej z Mszy Świętej odbywać się będą spotkania podczas których klerycy będą się dzielić swoim świadectwem i radością płynącą z faktu bycia powołanym do szczególnej służby Bogu jakim jest kapłaństwo. Podczas spotkań z różnymi grupami parafialnymi klerycy podzielą się także m. in. jak wygląda codzienne życie w seminarium, jak wyglądają ich studia,ale także podzielą  się swoimi osobistymi doświadczeniami, jak w ich życiu działał i działa Pan Bóg.
   Wszystkich Was drogich parafian, przyjaciół WSD prosimy o pamięć modlitewną w intencji księży, kleryków WSD a także o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne. 
 
Już za kilka dni - będziemy u Was !

2015-04-03

Pielgrzymka na Święty Krzyż

W dniu 3. kwietnia część naszej wspólnoty pod opieką o. Mariusza uczestniczyła w drodze krzyżowej oraz liturgii Wielkiego Piątku które miały miejsce na Świętym Krzyżu. W uroczystościach wziął udział również biskup ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz. Trasa drogi krzyżowej rozpoczęła się w kościele parafialnym w Nowej Słupi i wiodła pod mury klasztoru Oblatów. Pomimo niesprzyjającej aury na drogę krzyżową przybyło bardzo dużo wiernych. Tegoroczne rozważania prowadził o. Michał Tomczak OMI. Krzyż do poszczególnych stacji niesiony był przez różne osoby m. in.: dzieci, młodzież, duchowieństwo, samorządowców, kobiety, mężczyzn. O godz. 15 rozpoczęła się liturgia Wielkiego Piątku, której przewodził biskup ordynariusz. Homilię wygłosił o. Łukasz Krauze OMI z Lublina.

Wielki Czwartek

Wielki Czartek jest tradycyjnie nazywany dniem kapłańskim z tego powodu, że w tym dniu Pan Jezus ustanowił ten sakrament.  Jest to  pewnością ważny dzień dla każdego księdza. Także alumni tego dnia dziękują Panu Bogu za łaskę powołania. W tej radosnej atmosferze zarówno kapłani, seminarzyści oraz młodzież wraz z biskupami naszej diecezji zgromadzili się w Bazylice katedralnej dziękując za dar kapłanów.


« 1
...
65 66 67 68
© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net