ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Szkoła Ceremoniarza i Animatora

W pierwszą sobotę czerwca w naszym seminarium gościliśmy uczestników Szkoły Ceremoniarza i Animatora, która w tym roku odbywała się zdalnie. Była to zatem pierwsza okazja do spotkania wszystkich uczestników nie tylko przez Internet.

Czas został wypełniony przez spotkanie formacyjne prowadzone przez ks. Wojciecha Zająca – duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza, spotkania w grupach z klerykami oraz modlitwę w kościele seminaryjnym. Podsumowaniem była pierwszosobotnia Msza Święta, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Rektor.

Kaznodzieja podkreślał wartość wzajemnej wdzięczności za to, co otrzymujemy od Boga i ludzi, szczególnie w czasie pandemii, kiedy możliwość spotkania i kontaktu często jest ograniczona. Wdzięczność to cecha ludzi szlachetnych, którzy nie uważają, że wszystko im się należy. To cecha ludzi pokornych, którzy dostrzegają, że nie są samowystarczalni i często potrzebują pomocy Boga i ludzi. Groszem ubogiej wdowy jest postawa miłości okazywana przez tych, którzy czasem sami mało miłości zaznali. Takim wdowim groszem może być każdy uśmiech, każda modlitwa i każde dobre słowo ze strony kogoś, kto sam wiele dobra potrzebuje. Komentując dar ubogiej wdowy, Pan Jezus poucza nas, byśmy nie mierzyli dobra miarami tego świata. Bóg wysoko ceni każdą okruszynę dobra, jeśli tylko dajemy ją szczerym sercem.

Spotkanie zakończyła agapa.


© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net