ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Spotkanie pełne radości

Dziś w naszym kościele seminaryjnym odbył się Koncert Cecyliański podczas, którego wystąpili: chór Canticus z Tarnobrzega oraz nasz chór klerycki, a na organach zagrał pan Andrzej Budziński z Ostrowca Świętokrzyskiego. Podczas tego koncertu zebrani mogli usłyszeć wiele wspaniałych utworów, nie tylko muzyki kościelnej.
W dniu dzisiejszym gościliśmy także w naszej wspólnocie prezesów oraz przedstawicieli  parafialnych Kół Przyjaciół WSD. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy Mszą św. pod przewodnictwem ks. Rektora w naszej kaplicy seminaryjnej. W homilii ks. Rektor mówił o modlitwie. Pomimo naszych trudności, które napotykamy w modlitwie powinniśmy dalej trwać mocno przy Bogu. Jako wzór do naśladowania kaznodzieja wskazał na św. Monikę, matkę św. Augustyna, która nie ustawała  i gorliwie modliła się o nawrócenie syna.
Kolejnym punktem była wspólna rozmowa przy kawie i herbacie. Po koncercie nasi przyjaciele udali się na refektarz, gdzie wspólnie mogliśmy się posilić, a także pośpiewać. Podczas wspólnej kolacji klerycy pokazali swoje talenty muzyczne. Alumn I roku Piotr Żurawski wraz ze swoim bratem Pawłem grali na akordeonach, a alumn III roku Krzysztof Borys (nasz organista) śpiewem ubogacał to wydarzenie.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net