ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Majowa Pierwsza Sobota

Nie zapomnij o intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwszą sobotę miesiąca – przypominała siostra Łucja w jednym ze swoich zapisków. W myśl tych słów w majową pierwszą sobotę w kościele seminaryjnym została odprawiona uroczysta Msza Święta ku czci Najświętszej Maryi Panny. Mszy świętej przewodniczył ks. Rektor Rafał Kułaga.

Dzisiejsza sobota przypada pierwszego maja, a więc w dniu, w którym przeżywamy wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Ku tej postaci kierujemy zatem naszą uwagę. Skłania nas do tego rok jemu poświęcony, ale przy tej okazji uświadamiamy sobie, że rzadko mówimy o św. Józefie w ten dzień, w którym staramy się wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za niewdzięczność i bluźnierstwa, jakich nieustannie doznaje od ludzi. Tymczasem właśnie w nim, swoim mężu, Maryja miała zawsze pełne oparcie. On kie­rował do Niej dobre słowo, niósł Jej pociechę w smutku i pomagał w każdej sprawie – zaznaczył w homilii ks. Rektor. 

Św. Józef jest także patronem naszego seminarium. Jego wstawiennictwu się polecamy i powierzamy młodych ludzi kończąc tydzień modlitw o powołania. Święty Józefie dodaj otuchy i męstwa tym, którzy rozeznają dziś swoje powołanie. Twojej przemożnej opiece zawierzamy także tych, którzy zostali przez Chrystusa powołani.

Po Mszy Świętej w Litanii Loretańskiej zostały objęte modlitwą wszystkie intencje, które zostały złożone przy ołtarzu Matki Bożej z Dzieciątkiem.   

  

Niepokalane Serce Maryi bądź naszym ratunkiem!

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net