ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Konsekracja dziewicy

Uroczystość konsekracji dziewicy, która miała miejsce 15 września w Sandomierzu była wyjątkowym wydarzeniem dla naszej wspólnoty seminaryjnej, ponieważ do grona konsekrowanych dziewic została włączona pani Izabela Marciniak, która jest wykładowcą języka polskiego oraz literatury polskiej i światowej w naszym seminarium, a na co dzień służy nam także pomocą w bibliotece diecezjalnej.

Do konsekracji pani Izabela przygotowywała się przez rekolekcje, dni skupienia, liczne spotkania formacyjne. W czasie formacji towarzyszył jej m.in. nasz ojciec duchowny ks. dr Rafał Kobiałka. 

Uroczystości w kościele pw. Chrystusa Króla w Sandomierzu przewodniczył ks. bp Krzysztof Nitkiewicz. Po homilii oraz odśpiewaniu litanii do Wszystkich Świętych kandydatka wyraziła gotowość do trwania w dziewictwie i służby Kościołowi. Po uroczystej modlitwie dziewica przyjęła z rąk księdza biskupa obrączkę – znak zaślubin z Jezusem oraz księgę Liturgii Godzin, której odmawianie będzie prowadziło do osobistego uświęcenia nowo konsekrowanej dziewicy.

Pragniemy życzyć pani Izabeli Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Bolesnej, we wspomnienie której została włączona do grona dziewic konsekrowanych.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net