ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Klerycy proszą o modlitwę

  

Kochani!

            Po co ta akcja? Każdy z nas jest do czegoś w życiu powołany! Jedni zostają lekarzami, inni policjantami a jeszcze inni chcą być kapłanami, aby pomagać dojść do Chrystusa ludziom takim jak TY. Powołanie do kapłaństwa wiąże się z odważną decyzją młodego człowieka, który często zmaga się z różnymi problemami. Niestety zdarzają się i takie sytuacje, że osoba, która wstępuje do seminarium, po kilku latach rezygnuje, gdyż uznaje, że to nie jego droga POWOŁANIA. Nie zapominajmy, że w seminarium są jeszcze klerycy na pierwszym, drugim, trzecim, czy ostatnim, szóstym roku, którzy potrzebują Twojego modlitewnego wsparcia. Dlatego tutaj jest potrzebna TWOJA pomoc klerykowi w prawidłowym rozeznaniu swojej drogi życia. Powołanie jest czymś, co całkowicie wypływa od Boga, więc bez Bożej pomocy (w którą i TY możesz się włączyć) klerykowi ciężko będzie podjąć tę ważną decyzję, aby zostać uczniem Chrystusa.

 

            Jak się modlić? Nic prostszego. To od CIEBIE zależy, jaka to będzie modlitwa – różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza Święta, czy Zdrowaś Maryjo. Sam możesz sobie ustalić, jak często będziesz się modlił. Możesz to robić codziennie lub raz na tydzień, wieczorem, rano, albo po południu. Nie ważne, kiedy ani gdzie, ważne, żeby oba płynęła prosto z Twojego serca, bo tylko taka modlitwa trafia do samego Boga.

 

            Na czym ma polegać akcja? Każdej osobie, która zgłosi chęć daru modlitwy, zostanie przypisany losowo jeden z kleryków naszego sandomierskiego seminarium. Oczywiście kleryk nie pozostanie dłużny i również będzie modlił się za Ciebie.

 

                Kto może wziąć udział? Każdy! Nie ważne czy masz facebooka, twittera, czy insagrama. Możesz mieć piętnaście, dwadzieścia, a nawet osiemdziesiąt lat! Wystarczy, że pragniesz  modlić się za młodego człowieka, który wybrał tę drogę.

 

  Jak wziąć udział? Nic prostszego! Wypełnij formularz zgłoszeniowy (Formularz zgłoszeń). I czekaj na wiadomość zwrotną z imieniem i nazwiskiem kleryka, za którego będziesz się modlił. Modlitwa za kleryka to tak niewiele, a może sprawić, że będzie on podążał za głosem Chrystusa w prawidłowym kierunku! Pomóż mu w tym! Nie zwlekaj z podjęciem decyzji! Już dziś módl się za kleryka, który w przyszłości będzie Twoim wikarym i proboszczem. Duc in altum (wypłyń na głębię).

 

P.S. Jeżeli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi sprawami, dotyczącymi Ora Pro Kleryk zachęcamy do zaobserwowania naszego fanpage na facebooku (https://www.facebook.com/oraprokleryk/).

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net