ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Ekstremalnie z Jezusem

Msza św. w kościele pw. Świętego Ducha rozpoczęła tegoroczną Ekstremalną Drogę Krzyżową z Sandomierza. Eucharystii przewodniczył Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu - ks. Rafał Kułaga, a homilię wygłosił ks. Bogusław Pitucha. Podkreślił, że koniec Wielkiego Postu to dobry moment na podsumowania naszych postanowień, naszych uczynków. Wszystkie ćwiczenia Wielkopostne miały służyć naszemu nawróceniu, naszej wewnętrznej przemianie. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest sprawdzianem naszego ducha i sił. W tym roku przebiega ona pod hasłem: Kościół XXI wieku. EDK pomaga nam w samotności i skupieniu naśladować Jezusa Chrystusa. To piękne doświadczenie bycia sam na sam z Jezusem. Podczas EDK doświadczamy własnych słabości, ale też miłości, wspólnoty i braterstwa.

Na zakończenie Mszy słowo do zebranych w świątyni skierował Biskup Sandomierski - ks. dr Krzysztof Nitkiewicz, mówił: droga krzyżowa jest zawsze zjednoczeniem z Chrystusem umierającym. Stajemy pod Jego krzyżem i tam możemy przyjąć różne postawy, możemy być Maryją, Janem ale też możemy być złym łotrem czy też biernymi obserwatorami widowiska. Potrzeba nam takich wydarzeń jak Ekstremalna Droga Krzyżowa, by pociągnąć innych swoim przykładem. Chrystus chce byśmy z nim umierali. Biskup zachęcił do ofiarowania tej EDK w intencji świętości kapłanów, także za maturzystów i młodych.    

W drogę prowadzącą z Sandomierza do Ożarowa udała się grupa 16 kleryków. Pomimo trudnych warunków pogodowych, w godzinach porannych wszyscy dotarli do celu. Mimo trudu i zmęczenia wszyscy czuli radość z doświadczenia spotkania z Jezusem na Jego drodze krzyżowej.


© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net