6 grudnia w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli odbyła się uroczystość włączenia alumnów V roku do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu. Liturgii przewodniczył biskup Krzysztof Nitkiewicz.
Obrzęd ten jest ważnym etapem drogi do kapłaństwa. Stanowi on publiczne potwierdzenie gotowości do dalszego rozeznawania powołania oraz decyzji kandydata, aby bardziej świadomie i odpowiedzialnie kroczyć drogą służby Bogu i Kościołowi. Od tego momentu kandydaci w szczególny sposób powierzają swoje życie Chrystusowi i zobowiązują się do pogłębiania życia modlitwy, formacji duchowej, ludzkiej i intelektualnej.
Do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu zostali włączeni: Krystian Bajdas, Tomasz Kluk, Bartosz Kołodziej, Mateusz Sklażewicz oraz Gabriel Urbaniak.
Pamiętajmy w modlitwie w intencji przygotowujących się do przyjęcia święceń, aby wiernie odpowiadali na Boże powołanie i wzrastali w świętości oraz gotowości do służby.

