ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

XX rocznica wizyty papieża

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w Sandomierzu miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Świętowana była 20. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w naszym mieście. Tamto spotkanie sprzed 20. lat było wydarzeniem bez precedensu, takie wydarzenie może już się nigdy nie powtórzyć w historii miasta. Przygotowanie do obchodów rocznicy były niezwykle intensywne. O godzinie 9.00 z placu św. Wojciecha przy kościele pw. św. Józefa wyruszył Marsz dla życia i rodziny, który przeszedł ulicami Starego Miasta, by dotrzeć na Błonia Sandomierskie, gdzie była celebrowana Msza św., którą poprzedziło rozstrzygnięcie diecezjalnego konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II. Ostatnia, finałowa rozgrywka była bardzo zacięta. Zwyciężyła drużyna dekanatu sandomierskiego.

Centralnym punktem obchodów była Eucharystia, której przewodniczył ks. abp Henryk Józef Nowacki, homilię wygłosił ks. bp Henryk Tomasik - biskup radomski. W homilii ksiądz biskup nawiązał do homilii wygłoszonej przez Jana Pawła II w Sandomierzu. Mówił także o tym, by być otwartym na działanie Ducha Świętego tak, jak apostołowie.  Mszę św. koncelebrowali ks. bp Krzysztof Nitkiewicz, ks. bp Edward Frankowski, ks. bp Jan Ozga, ks. bp Jan Sobiło.  Na plac papieski przybyło wielu wiernych, wśród nich młodzież, która przez poprzednie dwa dni uczestniczyła w Diecezjalnych Dniach Młodzieży, które odbywały się w Klimontowie.

Po Mszy św. miała miejsce gala wręczenia nagród Diecezji Sandomierskiej "Arbor Bona"- Dobrego Drzewa. Następnie odbył się koncert orkiestry wojskowej. Ostatnim punktem obchodów był piknik rodzinno-młodzieżowy. Podczas pikniku młodzież, a także całe rodziny mogły korzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net