ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

XX Dzień Otwartej Furty

30 kwietnia przeżywaliśmy XX Dzień Otwartej Furty. Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się od powitania wszystkich gości przez bp. Krzysztofa Nitkiewicza. Następnie została odprawiona uroczysta Msza św. na seminaryjnym dolnym wirydarzu, której przewodniczył ks. rektor Rafał Kułaga. Eucharystię koncelebrowali księża przełożeni, wykładowcy oraz duszpasterze przybyli wraz z grupami z parafii. W kazaniu ks. prefekt Michał Powęska podkreślił, że Dzień Otwartej Furty jest dziełem samego Jezusa Chrystusa, który zaprosił wszystkich do świętowania wraz z Nim radości z Jego zmartwychwstania. Oprawę muzyczną Mszy Świętej oraz krótki koncert zapewniła Parafialna Orkiestra Dęta z Komorowa.

Po wspólnej modlitwie rozpoczęło się na wirydarzu i w seminaryjnych ogrodach przyjacielskie spotkanie. Każdy mógł spróbować seminaryjnej kuchni oraz kiełbaski z grilla, pieczone przez kleryków oraz wolontariuszy z diecezji. Na boisku odbyły się rozgrywki piłkarskie o "Puchar Rektora" oraz różne konkursy sprawnościowe.

Siostry zakonne z kilku zgromadzeń oraz klerycy przygotowali stoisko „Centrum Powołaniowe”, gdzie każdy mógł zasięgnąć rady i posłuchać indywidualnych świadectw osób powołanych. Podczas dnia w kaplicy trwała adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W kościele seminaryjnym można było zobaczyć wystawę zabytkowych szat liturgicznych. W budynku seminarium została przygotowana wystawa misyjna.

Na seminaryjnym wirydarzu odbył się także koncert znanego rapera ks. Jakuba Bartczaka, zaś zabawy muzyczne prowadzili wodzireje z zespołu „Projekt Party”.

Zwieńczeniem jubileuszowego XX Dnia Otwartej Furty było nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net