ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

XIX Dzień Otwartej Furty

Seminarium w Sandomierzu już po raz dziewiętnasty było otwarte dla gości z całej diecezji. Pogoda, która niepokoiła nas w trakcie przygotowań do tegorocznego Dnia Otwartej Furty, w czasie dzisiejszego, wyjątkowego wydarzenia była wyśmienita i jak co roku przybyło do nas wiele osób.

Wspólne spotkanie rozpoczęliśmy Mszą świętą, której przewodniczył ksiądz biskup Krzysztof Nitkiewicz. Na początku homilii skierowanej do młodych biskup wyraził zadowolenie z ich otwartości i radości. Następnie zaprosił nas, abyśmy za przykładem Św. Józefa, którego dziś wspominamy w liturgii jako przykład robotnika rozwijali naszą radość będąc jeszcze bardziej pracowitymi i odpowiedzialnymi.

Wśród wielu atrakcji tegorocznej Otwartej Furty największym zainteresowaniem cieszyły się loteria fantowa. a także utrzymany w charakterze uwielbienia koncert zespołu "Exodus 15". Na scenie wystąpili także energetyczni wodzireje z zespołu "Trio z Rio", którzy z doskonałym humorem rozbawili naszych gości. 
Osoby, które potrzebowały wyciszenia mogły uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywała się w kaplicy seminaryjnej. Dodatkowo podczas trwania nabożeństwa można było skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Ci, którzy poszukiwali czegoś dla ciała mogli posilić się kiełbaską z grilla, fasolką po bretońsku, lub wziąć udział w turnieju piłkarskim i zabawach na boisku, trampolinie, czy zjeżdżalni.
W cieniu drzew środkowego wirydarza powstało centrum powołaniowe, gdzie można było porozmawiać z klerykami i siostrami zakonnymi. Nieco dalej prezentowało się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Obok sceny można było nabyć wyjątkowe ozdoby. Natomiast w gmachu seminarium jedna z auli była miejscem wystawy misyjnej, a kościół prezentacji zabytkowych szaty liturgiczne. 

Spotkanie zakończyliśmy wspólnym Nabożeństwem Majowym.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu kolejnego "Dnia Otwartej Furty", a także tym, którzy współtworzyli wspaniałą i radosną atmosferę.
Do zobaczenia za rok w czasie okrągłego, XX Dnia Otwartej Furty, który będzie się zbiegał z jubileuszem 200-lecia powstania naszego seminarium.

Serdecznie zapraszamy!!!

 

 

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net