ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego ustanowił św. Jan Paweł II w 1992 r. Obchodzone jest ono 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Maryja objawiała się Bernadecie Soubirous w grocie obok Lourdes, gdzie wypływa cudowne źródło wody. Sanktuarium w Lourdes słynie z wielu cudownych uzdrowień, co roku odwiedza je około 4 miliony pielgrzymów.
 
W roku Jubileuszu Diecezji sandomierskiej do Bazyliki katedralnej przybyli chorzy, cierpiący i niepełnosprawni z placówek Caritas i innych ośrodków naszej diecezji. Podczas uroczystej Mszy świętej ksiądz biskup Krzysztof Nitkiewicz zachęcał do głębszego zaangażowania się w pomoc osobom chorym i cierpiącym.
 
Po homilii księża biskupi oraz kapłani koncelebrujący udzieli sakramentu namaszczenia chorych, który umacnia wiarę chorego i pozwala dostrzec w swoim cierpieniu osobę Chrystusa.
 
Podczas nabożeństwa eucharystycznego, słowami litanii loretańskiej, modliliśmy się w intencji chorych i cierpiących. Na zakończenie uroczystości ksiądz biskup udzielił wszystkim błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
 

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net