ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Spotkania z ministrantami

W sobotę 2 grudnia klerycy udali się do dekanatów naszej diecezji, by spotkać się z ministrantami oraz lektorami.

Grupa diakona Damiana Blachy udała się do Ostrowca Świętokrzyskiego. W kościele pw. św. Michała Archanioła poprowadzili adorację Najświętszego Sakramentu, następnie uczestniczyli we Mszy św. pod przewodnictwem ks. Mariusza Wasila, homilię wygłosił  dk. Damian. Po zakończonej  Eucharystii klerycy wraz z ministrantami i lektorami udali się do sali Michael, gdzie odbyła się druga część spotkania. Podczas spotkania przy kawie i ciastku klerycy rozmawiali z ministrantami na temat powołania, opowiedzieli także o swoim życiu w seminarium przedstawiając prezentację multimedialną, była także możliwość indywidualnej rozmowy z klerykiem.
 
Grupa diakona Patryka Gładkowskiego udała się w tym dniu do Staszowa. Młodzi mogli wziąć udział w adoracji prowadzonej przez alumnów, a potem w zajęciach przygotowanych przez opiekuna ks. Sebastiana Mroczkowskiego. Tym razem klerycy poprowadzili zajęcia dotyczące liturgii oraz ćwiczenia z posługiwania się księgami liturgicznymi. Ministranci mieli również możliwość porozmawiania z klerykami o powołaniu oraz o tym, jak wygląda formacja seminaryjna. Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem w Zespole szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie.
 
Grupa diakona Łukasza Chmiela udała się do Zarzecza, gdzie klerycy przeprowadzali egzamin na lektora dla ministrantów, którzy uczestniczyli w szkole lektora. Klerycy przygotowali wykład na temat funkcji lektora, opowiedzieli o własnym doświadczeniu związanym z tą funkcją. Alumni przedstawili także prezentację na temat powołania i formacji seminaryjnej. Jeden z kleryków podzielił się swoim świadectwem powołania. Następnie był czas na pytania od ministrantów. Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net