ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Rok formacji zakończony

W piątek, 25 czerwca, zakończyliśmy rok formacji tradycyjnie wspólną wieczorną modlitwą przy figurze Dobrego Pasterza. W przeddzień wyjazdu na wakacje, dziękowaliśmy Bogu za szczęśliwie przeżyty kolejny rok akademicki. Na zakończenie proboszcz kaplicy dk. Piotr Biernacki z humorem podsumował mijający rok akademicki oczami kleryka :), a następnie ks. Rektor udzielił błogosławieństwa.

Nazajutrz udaliśmy się z pielgrzymką dziękczynną do kościoła stacyjnego św. Józefa w Klimontowie. Część kleryków z ks. Rektorem wyruszyła do Klimontowa rowerami biorąc udział w XII Sandomierskim Rajdzie Papieskim. Na miejscu wszyscy dołączyliśmy do uczestników Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin. Wysłuchaliśmy ostatniego wykładu ks. mgr lic. Michała Puczyłowskiego z Uniwersytetu kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie pt. „Czy jest możliwe, żeby przez całe życie kochać jednego człowieka? Bliskość sakramentów Eucharystii i małżeństwa”.

Punktem centralnym pielgrzymki była uroczysta Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem ks. bp. Krzysztofa Nitkiewicza. Spotkanie zakończyło się agapą – wspólnym świętowaniem na placu przykościelnym.


© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net