ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Rekolekcje Wielkopostne

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne poprowadził ks. dr Łukasz Białk - wykładowca teologii duchowości w gdańskim Seminarium Duchownym. Rekolekcje skupiały się na postaciach Apostołów, którzy znajdują się u źródeł duchowości kapłańskiej i odbywały się pod hasłem: Wybrał tych, których sam chciał, aby Mu towarzyszyli.
Ksiądz Łukasz przybliżył nam Apostołów widzianych z nieco innej perspektywy, niż widzi ich większość ludzi. Warto tu wspomnieć na przykład św. Tomasza, którego ojciec rekolekcjonista nazwał - wierzącym, na co wskazują liczne fragmenty z Pisma Świętego. Święty Paweł został ukazany jako ojciec, ponieważ z wielką gorliwością zabiegał o rozwój wiary wśród swoich dzieci duchowych, w szczególności świętych Tymoteusza i Tytusa.  Postawa świętego Jana została ukazana jako wzór miłości oblubieńczej do Pana Jezusa. W ostatniej konferencji został poruszony temat św. Piotra - pasterza.
Podczas rekolekcji nie zabrakło także czasu na osobistą modlitwę w ciszy i skupieniu przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Jesteśmy wdzięczni ks. Łukaszowi za wygłoszone do nas konferencje, które pozwoliły nam odkryć na nowo charyzmaty apostołów i ich posługę kapłańską.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net