ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Pan moim Pasterzem

Kryjące się za wysokim murem sandomierskie Seminarium dla wielu osób, które niekoniecznie miały okazję do odwiedzenia go w czasie Dnia Otwartej Furty, może stanowić pewną tajemnicę. Podobnie kwestia odkrywania głosu Bożego powołania w sercach młodych ludzi. Stąd też, na zaproszenie Pana Krzysztofa Kowalczyka – kierownika Domu Dziennego Pobytu w Tarnobrzegu, grupa naszych diakonów udała na spotkanie z tarnobrzeskimi seniorami.

Podczas wspólnego spotkania diakoni dzielili się doświadczeniem Boga w ich życiu. Każdy z przybyłych adeptów do kapłaństwa przedstawił zebranym historię własnego powołania. Wspólny śpiew piosenki religijnej – Barki – uświadomił jak subtelnie Bóg może przemawiać do serca młodego człowieka.

Prezentacja multimedialna była okazją do swoistej wycieczki po Seminarium. Seniorzy mogli zobaczyć jak wygląda budynek, w którym młodzi mężczyźni przygotowują się do kapłaństwa. Była to także okazja do przedstawienia pewnych „smaczków” z codziennego życia seminaryjnego, co spotkało się niekiedy z pewnym zdziwieniem ze strony słuchaczy. Oczywiście nie zabrakło czasu na wiele ciekawych i istotnych pytań ze strony seniorów, na które diakoni z ogromnych poświęceniem odpowiadali. Pozwoliło to na lepsze poznanie się i zacieśnienie więzi. Otwartość zebranych pozwoliła na przeżycie bardzo ubogacającego spotkania.

Całość spotkania przeplatana wspólnych śpiewem pieśni i piosenek religijnych – „na poważnie i wesoło” dała wszystkim uczestnikom wspaniałą okazję do jeszcze bardziej wspólnotowego przeżywania wiary. Wszyscy zebrani wyrazili wielką radość ze wspólnego spotkania, jak również podkreślili chęć kolejnych spotkań.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net