ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Majówka na statku

31 maja na zaproszenie bp Krzysztofa Nitkiewicza i kapitana statku wycieczkowego Tadeusza Prokopa klerycy uczestniczyli w rejsie po Wiśle. Wśród 120 osób na podkładzie byli przedstawiciele parlamentarzystów, kapłani, siostry zakonne, alumni seminarium, młodzież z ruchów duszpasterskich oraz mieszkańcy Sandomierza.

Najpierw statek popłynął w górę rzeki. Na wprost wzgórza Salve Regina wspólnie odśpiewaliśmy Litanię Loretańską. Następnie ksiądz biskup w krótkich słowach podsumował poświęcony Matce Bożej miesiąc maj. Wyraził wiarę, że Matka Boża wstawiała się za Sandomierzem w czasie zagrożenia powodziowego. Podziękował również za mobilizację w obliczu zagrożenia i życzył, aby taki ruch był także w Kościele. Biskup udzielił zgromadzonym błogosławieństwa.

Następnie podczas rejsu w dół rzeki, w stronę Gór Pieprzowych, młodzież oazowa wraz z grupą alumnów grających na trąbkach poprowadziła wspólny śpiew pieśni maryjnych. W repertuarze znalazły się dawne i współczesne pieśni ku czci Matki Bożej.

Całość podsumował kapitan Tadeusz Prokop, który powiedział, że od początku pływa pod opieką Matki Bożej, na której cześć nazwał statek.

 

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net