ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Imieniny ks. prof. Leona

W sobotę 20 lutego podczas porannej Eucharystii wspólnota seminaryjna świętowała imieniny oraz urodziny ks. prof. Leona Siweckiego. Mszy Świętej przewodniczył ks. Solenizant wraz z księżmi z zarządu. Homilię wygłosił rektor seminarium – ks. Rafał Kułaga.

Faryzeusze i uczeni w Piśmie z dzisiejszej Ewangelii polegali wyłącznie na własnej sprawiedliwości, która zaślepiła ich tak, że nie widzieli własnych grzechów i słabości. W konsekwencji postawili mur przed przychodzącym Bogiem, który niesie słabemu, choremu na duszy człowiekowi przebaczenie grzechów oraz koi rany grzechowe. Każdy z nas musi zrzucić ,,skorupę” fałszywej sprawiedliwości, która zamyka człowieka we własnym egoizmie i grzechu, blokując działanie łaski Bożej – zaznaczył kaznodzieja.

Ks. prof. Leon Siwecki jest w seminarium wykładowcą teologii dogmatycznej. Na zajęciach otwiera nasze serca, umysły na niezwykłą rzeczywistość Boga, która w zabieganej codzienności może zostać nieodkryta, niedoświadczona. Księdzu Profesorowi życzymy zapału oraz wytrwałości w posłudze kapłańskiej i naukowej.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net