ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Było blisko...

Podczas X Mistrzostw Polski Seminariów Duchownych i Zakonnych organizowanych w Kielcach, drużyna naszego seminarium w składzie: Piotr Pudło, Jarosław Nieściur, Maciej Gorazd, Krzysztof Kozieł, Marcin Stefanik, Paweł Kania, Bartosz Wawrzkiewicz, Dawid Łyko, wywalczyła 4 miejsce. W pierwszym meczu przegranym z Opolem 1:0 nasi zawodnicy musieli zmierzyć się z faworytem mistrzostw - Kielcami.
Po zwycięskim boju w derbach woj. świętokrzyskiego, nasi zawodnicy złapali wiatr w żagle. Kolejne spotkanie zakończyło się remisem 0:0. W ostatnim spotkaniu drużyna sandomierska zwyciężyła braci Marianów po kapitalnym wykonaniu rzutu wolnego przez Krzysztofa Kozieła na 3 sekundy przed zakończeniem spotkania.
W ćwierćfinale naszymi przeciwnikami była ekipa Chrystusowców z Poznania. Po bezbramkowej pierwszej części spotkania, w drugiej efektownym strzałem z dystansu wpisał się na listę strzelców Marcin Stefanik, jednak przeciwnicy zdołali wyrównać na minutę przed zakończeniem meczu. Końcowy wynik 1:1, zwycięzcę musiał wyłonić konkurs rzutów karnych, w którym popisowymi paradami popisał się nasz bramkarz - Jarosław Nieściur.
Nasza drużyna w półfinale zmierzyła się ponownie z drużyną kielecką. Niestety nasza drużyna przegrała 4:0. Mecz o 3 miejsce rozegrany został z drużyną z Łodzi, w którym musieliśmy uznać wyższość rywali.
4 miejsce naszej drużyny seminaryjnej to ogromny sukces.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net