ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Bożonarodzeniowe spotkanie Przyjaciół WSD

8 stycznia w naszej wspólnocie miało miejsce radosne wydarzenie. Jak co roku do naszego seminarium przybyli goście ze Stowarzyszenia Przyjaciół WSD na bożonarodzeniowe spotkanie, które rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Mszy przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Rafał Kułaga - rektor WSD. Wraz z nim Mszę koncelebrowali księża z zarządu.

Św. Jan pisze, że tylko ten, „kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga”. To dzięki miłości możliwy jest nasz kontakt z Bogiem. Pierwszym działającym w tej relacji jest sam Bóg. To pierwszeństwo wyraził w decyzji o miłości do nas przez wydanie na śmierć swojego Syna... Pierwszym krokiem zaś z naszej strony jest uwierzenie, że rzeczywiście Bóg nas ukochał i oddał dla nas swoje życie. Na drugim miejscu jest nasza miłość do Boga i drugiego człowieka. Ma ona wyrażać się w naszej codzienności... Bóg najlepiej wie, co jest dla nas dobre - mówił kaznodzieja.

Po Mszy nasi Przyjaciele zostali zaproszeni na aulę, gdzie ksiądz rektor wraz z dziekanem alumnatu złożyli noworoczne życzenia. Koordynator Stowarzyszenia Przyjaciół wyraził wdzięczność za działalność parafialnych Kół Stowarzyszenia Seminarium. Głos zabrali także przedstawiciele Przyjaciół. Następnie był czas na życzenia indywidualne przy łamaniu się opłatkiem oraz rozmowy przy kawie i ciastku.

Następnie rozpoczął się w seminaryjnym kościele Koncert kolęd. Zebrani mogli usłyszeć znane i lubiane kolędy oraz pastorałki w wykonaniu chóru Cantate Domino z parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, chóru alumnów WSD w Sandomierzu oraz połączonych zespołów. 

Ostatnim punktem spotkania była wspólna kolacja na seminaryjnym refektarzu połączona ze wspólnym śpiewem kolęd oraz recytacją wierszy zaprzyjaźnionego autora.

© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net