ul. Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz 15 832 04 26, fax: 15 832 27 08

Aktualności

Św. Mikołaj w Sandomierzu

  Dnia 6 grudnia naszą wspólnotę seminaryjną odwiedził św. Mikołaj. Akademię ku czci Świętego przygotował jak co roku rocznik II.  

   Na wstępnie klerycy zostali powitani przez księdza wicerektora Witolda Płazę, który wprowadził nas w wspomnienie św. Biskupa z Miry. Akademia przebiegła w bardzo miłej atmosferze, gdzie każdy z kleryków otrzymał drobny upominek od Świętego.

   Dziękujemy rocznikowi II za przygotowanie występu.


 


Rekolekcje dla młodzieży męskiej

   W piątek 4 grudnia 2015 roku o godzinie 17.00, w Seminarium Duchownym Diecezji Sandomierskiej, rozpoczęło się spotkanie formacyjne dla młodzieży męskiej szkół średnich i studentów pod hasłem „Iść odważnie za Jezusem”. 

XX lat Honorowego Krwiodawstwa

Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. 

  Te słowa patronują klerykom, którzy już  od 20 lat honorowo oddają krew w klubie HDK AIMA działającym przy naszym Seminarium.


  

Dzień niepodległości

Oprócz kształtowania duchowości, Seminarium ma kształtować również serce, które u każdego Polaka bije mocniej właśnie 11 listopada - w Święto Niepodległości. Klerycy w czasie swojej sześcioletniej formacji w WSD mogą - przez udział w obchodach patriotycznych - rozwijać w sobie postawę miłości do Ojczyzny. Tak, aby każdy z nas, wzrastając w niej, dojrzewał do obowiązków patriotycznych i społecznych, które wspomniał podczas uroczystej Mszy św. dzisiejszy kaznodzieja - ks. dr Jerzy Dąbek. Wskazał on także na historię Polaków jako narodu szlachetnego, trwałego w zasadach, respektującego prawo i godny styl życia. Te cechy są nam ciągle zadane, abyśmy do nich dorastali.


 

Dzień skupienia

    W miniony weekend w naszym Seminarium mogliśmy przeżyć dzień skupienia skoncentrowany na osobie i heroicznych cechach Sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła (1895-1981). Jego materialne ubóstwo i bogactwo ducha, cierpliwość wobec spowiadanych osób i rozmodlenie jakiego był przykładem są postawami godnymi naśladowania nie tylko przez księży, ale już podczas przygotowania się do kapłańskiego życia w czasie seminaryjnej formacji. 

Msze za zmarłych w sandomierskich kościołach

  Oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych to doskonały czas dla wielu z nas, aby nie tylko wspominać zmarłych przyjaciół, krewnych, znajomych i spędzone z nimi chwile, ale również zyskać odpust zupełny i ofiarować go właśnie w ich intencji. Podobnie uczyniliśmy i my modląc się 02.11.2015 r. w bazylice katedralnej za zmarłych członków kapituły sandomierskiej i Pasterzy naszej diecezji, którzy spoczywają w katedralnych kryptach. Jako klerycy nie mogliśmy zapomnieć o modlitwie w intencji zmarłych rektorów, wykładowców i kleryków naszego Seminarium, których polecaliśmy Miłosiernemu Bogu 3 listopada podczas Mszy św. Pamiętajmy w tych szczególnych dniach o tych wszystkich, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności.

« 1
...
29 30 31 32 33 34 35
...
37 »
© Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu
wykonanie: e-parafia.net